Erkek Lazer Epilasyon

Erkekler için lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın etkili bir yoludur. Lazer, kıl köklerini hedefleyen ve onları yok eden yoğun bir ışık ışını kullanır. Lazer epilasyon, erkeklerin vücudunun herhangi bir yerindeki istenmeyen tüylerinden kurtulmak için kullanılabilir.

Erkekler İçin Kaç Seans Lazer Epilasyon Gereklidir?

Lazer epilasyon, bölgedeki tüylerin büyüme döngüsüne bağlı olarak ortalama 8 ila 12 seans gerektirebilir.

Kılların yoğunluğu seans sayısının artmasına neden olur. Paket programlar en az gerekli seans sayısına göre belirlenmektedir ve indirimli lazer epilasyon yaptırabilme imkanı sunar.

Erkeklerde lazer epilasyon sonuçları, kişinin cilt tipi, kıl tipi, tüy yoğunluğu ve hormonal durumu gibi faktörlere bağlı olarak değişir. Genel olarak, erkekler lazer epilasyondan %50-80 oranında memnundur.

Satın alınan paket programlar sonrasında kalanlar için lazer epilasyona devam edebilirler. Lazer epilasyon seanslarına devam ederek daha fazla sonuç alabilirsiniz.

İlk seanslardan sonra, tüyler daha ince ve daha az görünür hale gelir. Lazer epilasyon sonucunu ilk seanstan itibaren fark edilir.

Erkekler Lazer Epilasyonda hangi cihazı tercih etmeli?

Erkekler için lazer epilasyonda tercih edilecek cihaz, kişinin cilt ve kıl yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak, erkeklerin kılları kadınlara göre daha kalın ve koyu olduğu için, daha güçlü ve etkili bir cihaz tercih edilmesi önerilir.

Bu doğrultuda, erkekler için lazer epilasyonda salonumuzda hibrit çift sistem lazer epilasyon cihazları bulunmaktadır.

Erkekler için lazer epilasyon katlanamaz ağrılı olduğu durumda vazgeçilebilir olacağı için gelişen teknoloji ile buz lazer epilasyon ile acısız epilasyon yaptırabilme imkanı bulabilirsiniz.

Hava üflemeli atışlı tercih edilir ise istediğinize bağlı olarak işlemleriniz yapılabilir.

Lazer epilasyondan iyi sonuç almak için uzmanımıza güvenmeniz ve size özel lazer epilasyon programı oluşturmak ve en etkili lazer epilasyon uygulamaları ile sizi memnun edecek sonuçlar sunmayı sağlıyoruz.

erkek lazer epilasyon 1. görsel
erkek lazer epilasyon 2. görsel

Lazer Epilasyon Cihaz Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Ediyoruz?

Erkekler için lazer epilasyonda cihaz tercihi yaparken, aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir:

  • Cilt tipi: Açık tenli erkeklerde, daha düşük dalga boyunda bir lazer tercih edilir. Koyu tenli erkeklerde, daha yüksek dalga boyunda bir lazer tercih edilir.
  • Kıl tipi: Kalın ve koyu kıllarda, daha güçlü bir lazer tercih edilir. İnce ve açık renkli kıllarda, daha düşük güçlü bir lazer tercih edilir.
  • Uygulama bölgesi: Farklı bölgelerde farklı cihazlar tercih edilebilir. Örneğin, sırt ve göğüs bölgesi için atışlı lazer, koltuk altı ve özel bölge için buz lazer, bacak ve kol için buz lazer tercih edilebilir.

Lazer Epilasyon Tamamen Bitirir Mi?

Kısa cevap: Hayır, lazer epilasyon tamamen bitirmez. Ancak, istenmeyen tüylerde %50-80 oranında kalıcı sonuçlar sağlar.Kılların önemli ölçüde incelmesi ve seyrelmesi anlamına gelir.

Kalan %40-20'lik kıllar genellikle çok ince ve hafiftir ve uygulamaya senede bir kaç kez tarama yapılacak şekilde devam edildiğinde temiz kılsız bir cilde sahip olursunuz.

Ortalama seans sayısından daha fazla seans sayısına ihtiyacı olabilecek erkekler de mevcuttur.

Bitiş garantili lazer epilasyon tamamen ticari bir söylemdir itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Erkek Lazer Epilasyon Bölgeleri

  • Yüz: Sakal üstü, boyun, kaş arası, kaş üstü, elmacık kemiği, tercihe göre tüm yüz.
  • Vücut: Sırt, göğüs, omuzlar, kollar, bacaklar, koltuk altı, özel bölge

Lazer epilasyon, 4-8 haftada bir olmak üzere birkaç seans halinde uygulanır. Seansların sayısı ve seans aralıkları, kıl tipine ve cilt tipine göre değişiklik gösterebilir.

Salonumuz 15 yılı aşkın bir süredir Şişli de lazer epilasyon hizmeti sunmaktadır. Detaylı bilgi ve ücretsiz ön görüşme için lütfen randevu talep edebilirsiniz.

Erkek Lazer Epilasyonun Zararı Var Mı ?

Erkek lazer epilasyonunun herhangi bir bilinen zararı yoktur. Lazer epilasyon, kıl köklerine kalıcı hasar vermek için konsantre ışık kullanır. Bu hasar, kıl kökünün yeni kıl üretmesini önler. Lazer epilasyon, cildin derinliklerine nüfuz etmediği için herhangi bir organa zarar vermez.

Erkekler için lazer epilasyon yaptırmanın en yaygın yan etkileri hafif kızarıklık, şişlik ve ağrıdır.

Lazer epilasyon işlemleri devam ederken yapılmaması gerekenler uzmanımız tarafından bilgilendirilir.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkeklerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

  • Lazer epilasyon yaptırmadan önce cilt tipinizi ve kıl renginizi bir uzmanımza kontrol ettirin. Bazı cilt tipleri ve kıl renkleri lazer epilasyona daha uygundur.
  • Lazer epilasyon yaptırmadan önce cildinizi güneş ışınlarından koruyun. Güneş ışınları ciltte lekelenmeye neden olabilir.
  • Lazer epilasyon yaptırdığınız bölgeyi işlemden sonra 24 saat boyunca ovalamayın veya tahriş etmeyin.
erkek lazer epilasyon 3. görsel