Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin köklerini lazer ışınları ile yok etmek için kullanılan bir işlemdir. Lazer ışınları, tüylerin melanin adı verilen pigmentini hedef alır. Melanin, tüylere rengini veren maddedir. Lazer ışını, melanin tarafından emilir ve ısıya dönüşür. Bu ısı, kıl kökünü tahrip eder ve kılların tekrar çıkmasını önler.

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisi ?

Lazer epilasyon yaptırmadan önce, bir uzmana danışmak önemlidir. Uzman, cilt ve tüy tipinize göre hangi lazer türünü kullanacağınızı ve kaç seans gerektiğini belirleyecektir.

En iyi lazer epilasyon cihazı, cilt ve kıl tipi gibi kişisel faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ancak, genel olarak en etkili ve popüler lazer epilasyon cihazları şunlardır:

 • Alexandrite lazer: 755 nanometre dalga boyuna sahiptir. Açık ten ve koyu renk kıllar için en etkili lazer türüdür.
 • Hibrit Lazer : Hibrit lazer, epilasyon sırasında kıl folikülü için en etkin ve en güvenli iki dalga boyunu (800 nm – 950 nm) aynı anda gönderebilen bir teknolojidir.
 • Diode lazer: 810 nanometre dalga boyuna sahiptir. Açık, kumral ve orta koyulukta ciltler için etkili bir lazer türüdür.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, uygulanacak bölgeye değişmektedir. Genel olarak, tüm vücut lazer epilasyon fiyatları 2000 TL ile 3500 TL arasında değişmektedir. Lazer epilasyon paket programlarda indirimden faydalanmak için lütfen iletişime geçiniz.

Bitiş Garantili Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, kıl köklerine ısı enerjisi vererek onları yok eden bir yöntemdir. Bu yöntem, doğru cihaz ve uygulama ile %50-80 oranında kalıcı epilasyon sağlayabilmektedir. Ancak, kılların yapısı ve kişinin hormonal durumu gibi faktörler, seans sayısını ve kalıcı epilasyon oranını etkileyebilmektedir.

Bu nedenle, lazer epilasyonda bitiş garantisi verilmesi, bazı durumlarda gerçekçi olmayabilir. Örneğin, hormonal bir rahatsızlığı olan kişilerde, kıllar daha hızlı ve yoğun olarak geri çıkabilir. Bu durumda, seans sayısının artması gerekebilir.

Kişilerin kıl yoğunluğu farklılık gösterebilir, her kişi için bitiş garantili lazer epilasyon gerçekçi olmayacaktır. Satın alınan paket programlar indirimli olması ile avantaj sağlamaktadır. Ticari söylemlerle mağduriyet yaşamamak için bitiş garantili lazer epilasyon ifadesine inanmamanızı tavsiye ederiz.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgeler için Uygundur ?

Lazer epilasyon sert, rahatsız edici kılların hepsine uygulanabilir. İnce ayva tüyleri bulunan bayanlarda yüz, üst kol, sırt, göğüs arası için iğneli epilasyon idealdir. Lazer epilasyonda artış olma riski vardır. Erkekler için lazer epilasyonda en zor bölgeler sırt omuz bu alanlarda ince tüyleriniz var ise kalınlaşma riski taşıyabilir.

Erkek Lazer Epilasyon Bölgeleri

Erkek lazer epilasyon, erkeklerin vücutlarında veya yüzlerinde istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etmek için kullanılan bir prosedürdür. Kılların yoğunluğuna bağlı olarak ortalama en az 8 ila 12 seans gerektirmektedir. Seans sayısı ve ihtiyaçlar kişiden kişiye değişebilir. Erkek lazer epilasyon bölgeleri:

 • Sırt
 • Göğüs
 • Kollar
 • Bacaklar
 • Yanak
 • Boyun
 • Kaş üstü ve ortası
 • Ense
 • Özel bölge
 • Omuz
 • Koltuk altı

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Fiyatları

Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları, kullanılan cihaza, uygulama yapılacak salona ve kişinin kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. Genel olarak, tüm vücut lazer epilasyon fiyatları 2.000 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir. Kıl yapısı çok seyrek olan ve beden yapısı minyon olan kişiler için elbette bu fiyatların daha altında bir rakam söz konusudur. Buzlu lazer epilasyon, tüm vücut lazer epilasyonunda en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Buzlu lazer epilasyonda, lazer ışınının ciltte yarattığı ısı, buz başlık ile kontrol edilir. Bu sayede, uygulama sırasında cilt daha az tahriş olur ve ağrı hissedilmez. Lazer epilasyon fiyatları, ilden ile ve hatta ilçeden ilçeye bile farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle, en doğru fiyat bilgisini, uygulama yaptıracağınız salondan alabilirsiniz.